BMW Ekranlı Anahtar Yapımı (Display Key)

En yeni nesil BMW modelleri kademeli olarak yüksek teknoloji özellikleriyle donatıldığından, BMW, anahtarlarını modernize edip mükemmelleştirilmeyi gözden kaçırmadı. Tabi diğer Bmw kullanıcıları bu yeni özelliklerle donatılmış anahtarlardan mahrum kalmak istemiyor. Önceki BMW anahtarınızı, ekranlı olarak değiştirme ihtiyacınız var ise, bu kısa kılavuz, sizin için en güvenilir seçenek olacak ve aracınıza mükemmel şekilde uyan en kaliteli BMW Ekran Anahtarın sahip olmanın yolunu gösterecektir.

Yazı Başlıkları

 • BMW Ekran Anahtarı Nedir?
 • BMW Ekranlı Anahtar Hangi Modellere Uyar?
 • BMW Ekran Anahtarı Özellikleri
  • BMW Keyless Go (Anahtarsız Giriş ve Çıkış)
 • BMW Ekranlı Anahtar Fiyatı
 • BMW F30 3 Serisi Ekranlı Anahtar
 • BMW F10 5 Serisi Ekranlı Anahtar
 • BMW F32 4 Serisi Ekranlı Anahtar
 • BMW i8 Ekranlı Anahtar
 • BMW ekranlı anahtar nasıl şarj edilir?
 • BMW Ekranlı anahtar yaptırmak için araç gereklimi?
 • BMW Ekranlı anahtar yedek olarak yapılabilir mi?

BMW Ekran Anahtarı Nedir?

BMW Ekranlı Anahtar öncelikle G11 7 serisi için üretildi, ancak şimdi bütün F ve G  Serisi modellerin yanı sıra anahtarsız çalıştırma özelliğine sahip tüm araçlarda uygulanabilen, anahtarlıktan beklenenin ötesine geçtiği için sıra dışı bir cihaz olarak kabul ediliyor. Temel olarak, renkli LCD dokunmatik ekrana ve 30mt menzile sahip gelişmiş bir BMW akıllı anahtar türüdür. Bu uzaktan kumanda aygıtı, kapılarınızı kilitleyip açmanıza izin vermenin yanı sıra, aracınıza ekstra özellikler sağlar.

Not: Bu yazımızda anlatacağımız ekranlı anahtar türü özel olarak üretilmiş ve orjinal anahtarın dışında özelliklere sahip bir anahtar türüdür. Kullanımı ve diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BMW Ekranlı Anahtar Hangi Modellere Uyar?

Marka fark etmeksizin, araca binildiğinde anahtarı kontak yada yuvaya sokmaya gerek olmadan, anahtar cepte iken start butonuna basarak çalıştırılabilen bütün araç modelleri için uygundur. Bmw için uygun olan araç modelleri aşağıdakilerdir.

 • Bmw 1 Serisi F20, F21, 116, 118, 120
 • Bmw 2 Serisi F22, 216,218,220
 • Bmw 3 Serisi F30, F31, G20, 318, 320
 • Bmw 4 Serisi F32, G22, F33 418, 420
 • Bmw 5 Serisi F30, G30, 520, 525
 • Bmw 6 Serisi F12, 640, 630
 • Bmw 7 Serisi F01, 730, 740
 • Bmw i8 Serisi Premium Tesho
 • Bmw X1 F48
 • Bmw X3 F25
 • Bmw X4 F26
 • Bmw X5 F15
 • Bmw X6 F16
 • Bmw X7 Kasa Ekranlı Anahtar,

Ak Elektronik Oto Anahtar olarak, BMW kullanıcıları için yurt dışından özel olarak ithal ettiğimiz ekranlı anahtarlar ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Anahtarın kullanımı ve genel özelliklerinden yazımızın devamında bahsedeceğiz.

BMW Ekran Anahtarı Özellikleri

Yeni nesil geliştirilmiş ve oldukça sağlam yapıya sahip ekranlı anahtarların teknik özellikleri ve kullanım özelliklerinden bahsedelim.

Kullanım Özellikleri:

 • Anahtarsız giriş ve çıkış – Bu anahtarın, aracınız için getirmiş olduğu en önemli özellik, Keyless Go olarak ta bilinen anahtarlarınız cebinizde iken araçtan inip uzaklaştığınızda 4-5 mt sonra kapılar otomatik olarak kilitlenecektir. Yine aracın yanına geldiğinizde ortalama 1 metre mesafede araç anahtarınızı algılayıp kapıları açacaktır. (Konforlu giriş fonksiyonu anahtar menüsünden manuel olarak kapatılabilir).
 • Otomatik cam kapatma – Anahtar menüsünden isteğe  bağlı olarak ayarlanabilen özellik sayesinde araçtan uzaklaştığınızda kapılarınız kapanırken camlarınız ve varsa sanruf otomatik olarak kapanacaktır. Bu fonksiyon özellikle camlarını açık unutan kişiler için oldukça güzel bir özelliktir.
 • Ekrana cep telefon numarası ekleme – Anahtarınızı bir yerde unutursanız yada kaybederseniz, ekrana ekleyeceğiniz cep telefonu numaranız sayesinde, anahtarı bulan kişiler sizlere ulaşabilir.
 • Ekran ve Saat – Anahtarın ana ekranında saat ve tarih menüsü ile bu bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

 • Batarya – Uzun süre kullanım sağlayan bataryası sayesinde ortalama 15 gün kullanım ömrü, ekran kapandığında dahi aracı çalıştırıp kumanda etmenize yetecek kadar enerjiyi yedekte saklıyor.
 • İşlemci – Yüksek işlemci hızı sayesinde ekranda donma ve kasma olmadan işlem yapmanıza olanak sağlar.
 • Dokunmatik panel – Gelişmiş dokunmatik LCD panel sayesinde parmak algılaması cep telefonunda olduğu gibi oldukça duyarlıdır.

BMW Keyless Go (Anahtarsız Giriş ve Çıkış)

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu anahtarın en çok tercih edilmesine neden olan özelliği konforlu kullanım imkanı sunan anahtarsız giriş ve anahtarsız çıkış özelliğidir.

Elleriniz doluyken ve BMW anahtarını cebinizden veya çantanızdan çıkaramadığınızda gerçekten işe yarar. BMW’nize yaklaşık 1 mt mesafeye geldiğinizde, aracın obd soketine takılı olan bir algılayıcı sayesinde anahtarınızı algılayıp kapılarınız otomatik olarak açılacaktır.

Aracınızı stop ettirip indiğinizde anahtarınız cebinizde iken mesafesini kendiniz belirleyebildiğiniz uzaklıkta ortalama 4-5mt de araç kapıları otomatik olarak kapatacaktır. Dalgınlıkla kapıları kilitlemeyi unutan araç kullanıcıları için bu özellik oldukça işe yarıyor.

Anahtarda yer alan bir özellikte camların otomatik kapatılmasıdır, kullanıcının isteğine bağlı olarak anahtar menüsünden  açıp yada kapatılabilen bu özellik sayesinde, araçtan uzaklaştığınızda kapılar kilitlenirken camlar ve varsa sanruf otomatik olarak kapanmaktadır.

BMW ekranlı anahtar yapımı hakkında kullanım ve teknik bilgilerini paylaştığımız  videomuzu izleyebilirsiniz.

Akıllı araba anahtarları hakkında merak ettiğiniz bilgiler bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BMW Ekranlı Anahtar Fiyatı

Sizlere daha uygun fiyatlar ve yüksek kalitede anahtarlar sunabilmek için uzun bir çalışma içinde olduk. Farklı türlerde anahtarları yurt dışından ithal ederek denemeler yaptık ve nihayetinde şu anda kullanmış olduğumuz anahtarları ulaştık.

Onlarca müşterimize yaptığımız ve kalitesi ispatlanmış olan BMW ekranlı anahtarların güncel fiyatları modeline bağlı olarak 1500₺ ile 2500₺ arasında değişmektedir. Sizin anahtarınıza dokunmadan yedek olarak yapılacak olan BMW ekranlı anahtarın fiyatı biraz daha artacağını unutmayınız. Tabi dolar kurundaki değişiklikler bizleri de etkilemektedir. BMW ekranlı anahtar yaptırmaya karar veren müşterilerimiz bizleri arayıp güncel fiyatları teyit edebilirler.

BMW F30 3 Serisi Ekranlı Anahtar

BMW F30 araç kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilen ekranlı anahtarların, yapımına ilk başladığımız günden itibaren çok fazla talep aldık. Gerek Facebook guruplarından, gerekse Youtube kanalımızda yapmış olduğumuz örnekleri görünce bize ulaşan müşterilerimiz yaptırdıkları anahtarların konforunu ve keyfini sürmektedirler.

Araçlarını bize ulaştırmayan müşterilerimiz ise BMW Ekranlı anahtar sahibi olabilmek için kargo yoluyla bizlere anahtarlarını ulaştırarak ekranlı anahtar sahibi olmuş oldular. Aracın donanımına müdahale gereksinimi olmadığı için rahatlıkla yapılabilmektedir.

BMW F10 5 Serisi Ekranlı Anahtar

Bütün Bmw modellerinde, anahtarın çalışma mantığı aynıdır. BMW F10 ekranlı anahtarlarını da yaparken, elinizde 2 adet anahtarınız var ise bunlardan bir tanesini ekranlı anahtara dönüşüm yaptırabilirsiniz. Şayet yedek anahtarınız yok ise öncelikle aracın sitemine yeni bir anahtar kodlaması yapıyoruz ve yaptığımız anahtarı ekranlıya dönüştürebiliyoruz.

Kullanmış olduğumuz BMW Ekranlı anahtarlar müşterilerimizin de oldukça fazla talep görüyor. Aracının camlarını açık unutmaktan şikayetçi bir müşterimiz için yapmış olduğumuz anahtar kurtarıcı oldu. Bu anahtarlar araçtan uzaklaştığınızda kapıları otomatik kilitleme yaparken aynı zamanda açık unutulan camlar ve sanruf da kapatma özelliğine sahiptir.

BMW F32 4 Serisi Ekranlı Anahtar

F30 ve F10 da olduğu gibi BMW 4 Serisi F32 araçlar da bu anahtar için çok fazla kez deneyimimiz oldu. İsterseniz yedek ister elinizdeki anahtarınızı ekranlıya yaptırın, yaptıracağınız anahtardan memnun kalacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Telefonla bizi arayarak BMW Ekranlı anahtar yaptırmak isteyen müşterilerimize, araçları ile birlikte işyerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize ortalama 20 dakika içinde yeni anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz

Şehir dışında olan müşterilerimiz için de, anahtarlarını bize kargo ile gönderdiklerinde aynı gün işlemlerini yapıp kargoya teslim ediyoruz. Anahtarın bize gelmesi ve geri dönüşü ortalama 3-4 gün süre alıyor.

BMW i8 Ekranlı Anahtar

İnstegram üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan BMW i8 Sahibi müşterimiz için de ekranlı anahtar yapma imkanımız oldu. Tereddütleri ile bize gelen müşterimize gerekli açıklamaları yaptıktan sonra ikna oldu ve ve anahtarını Ekranlı anahtara dönüşüm yaptırdı.

Bu anahtarların istediğiniz anda tekrar eski haline dönüştürülmesi mümkündür. Aracınızı sattığınızda bu anahtarı vermek istemezseniz bize getirip eski haline çevirdikten sonra BMW Ekranlı anahtarınızı yeni aldığınız aracınıza uygulatabilirsiniz.

BMW ekranlı anahtar nasıl şarj edilir?

BMW Ekranlı Anahtar (standart anahtarlıklarda bulamayacağınız) büyük bir rahatlığa, şarj edilebilir bir pile sahiptir. Ortalama tek şarj ile 10 gün kadar kullanım imkanı sunmaktadır. Pil bittiğinde ekran kapansa dahi sizleri yolda bırakmamak için uzun bir süre daha aracı çalıştırmanıza ve kapılarınızı açmanıza yarayacak enerjiyi yedekte tutmaktadır.

Şarj edilmesi oldukça basit standart android telefon şarjları ile aynıdır. Tam şarjı 1,5 saat sürmekte, acil durumlarda 5 dakikalık şarj bile aracınızı açıp çalıştırmanıza yeterli olacaktır.

BMW Ekranlı anahtar yaptırmak için araç gereklimi?

Uygulaması oldukça basit bir o kadar da kullanışlı olan bu anahtarların yapımından bahsedelim.

BMW Ekranlı anahtarların yapımı sırasında aracınıza hiç bir müdahale yapılmamaktadır. Var olan anahtarınız 20 dakikalık bir işlemle ekranlı anahtara dönüştürüldükten sonra ekranlı anahtar ile birlikte gelen minik bir aparat obd soketine takılıyor. Bu sayede anahtarsız giriş ve çıkış özelliği de aktif oluyor.

Dolayısı ile araç olmadan da bu işlem yapılabilmekte. Şehir dışında olup bu anahtardan yaptırmak isteyen birçok müşterimiz bizlere anahtarlarını göndererek yaptırma imkanları oldu.

Aracınızı satıp ekranlı anahtarınızı vermek istemez iseniz, tekrar anahtarınızı eski haline dönüştürüp çalışır hale getirebiliyoruz. Böylelikle Bmw Ekranlı anahtarınızı başka alacağınız araca uygulama imkanınız oluyor.

BMW Ekranlı anahtar yedek olarak yapılabilir mi?

Standart olarak yapmış olduğumuz işlemlerde, müşterilerimiz 2 adet olan anahtarlarından birisini bize getirip ekranlı anahtara dönüştürmektedirler. Şayet yedek anahtarı yok ise, araca yeni bir yedek anahtar kodladıktan sonra bu anahtarı ekranlı olarak dönüştürebiliyoruz. Bazı müşterilerimizde kendi 2 anahtarına da dokunulmadan yeni bir yedek olarak ekranlı anahtarın yapılmasını isteyebiliyor. Bu tamamen sizin isteğinize bağlı yapılabilen bir işlemdir.

Şunu da bilmekte yarar var, istediğiniz zaman anahtarınızı eski haline dönüştürme olanağınız var. Yedek anahtarınız var ise bunu ekranlıya dönüştürmeniz her zaman daha az maliyetli olacaktır.