Honda PCX Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Pratik kullanımı ve sağlamlığı ile dünyada ve ülkemizde de çok fazla tercih edilen Honda PCX in anahtar taleplerini karşılamak için firmamızda profesyonel olarak hizmet verilmektedir. Sadece yedek için değil tamamen kaybolmuş anahtarlarınız için sıfırdan yeni anahtar yapabiliyoruz. Yazımızın içeriğinde Honda PCX anahtar modelleri, nasıl yapıldıkları ve çok daha fazla bilgiye Ulaşabilirsiniz.

Yazı Başlıkları

 • Honda PCX Motosiklet Anahtarları
  • Honda PCX Kontak Anahtarlı Modeli (2011 – 2017)
  • Honda PCX Akıllı Anahtar (2017-2020)
  • Honda PCX Akıllı Anahtar (2021 sonrası)
 • Honda PCX Yedek Anahtar Yaptırma
 • Honda PCX Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma
 • PCX Güvenlik Kodu Değişimi
 • Honda PCX Bütün Anahtarlar Kaybolursa
 • Honda PCX Yedek Anahtar Fiyatı (2022)
 • Honda PCX Anahtar Yapımı Adem Usta

Honda PCX Motosiklet Anahtarları

2011 yılında kullanıma sunulan ve günümüze kadar gelmiş olan Honda PCX anahtarlarını detaylı olarak inceleyelim. Honda PCX anahtarlarının tamamında immobilizer güvenlik sistemi yoktur, yine de her anahtarcıya yaptıracağınız anahtar motorunuzu orjinal anahtarı gibi açmayacaktır, bunun için gelişmiş cnc anahtar kesme makinalarında hassas kesim yapılarak işlenmesi gerekir.

2011 ile 2017 yılına kadar kullanılan anahtarlar klasik kontağa takıp çevrilerek çalışan anahtarlardır. 2017 yılından sonra ise Keyless Go özellikli anahtarsız çalıştırma sistemine geçiş yaptı. bu anahtarları daha kapsamlı olarak çalışma prensipleri ve yapım aşamaları ile ele alalım.

Honda PCX Kontak Anahtarlı Modeli (2011 – 2017)

Motor sıfır olarak alındığında 2 adet anahtar ile birlikte gelir. Bu anahtarlar klasik motor anahtarlarında olduğu gibi kontağa sokup çevirmek yeterlidir. Ekstra güvenlik olarak Anahtarın kontağa girdiği yerde bir kapak vardır ve bu kapağı elinizle kapattığınızda tekrar açılabilmesi için anahtarın arka kısmındaki çıkıntılı kısmı buraya yerleştirerek açmanız gerekir.

Honda PCX  kontak anahtarlarının kaybolması durumunda yenilerinin yapılması mümkündür. Yedek ve tamamen kayıp anahtarların yapım aşamaları hakkında detaylı bilgilere alt başlıklarda ulaşabilirsiniz.

Kontak anahtarlı modellerde anahtarlarınızın tamamını kaybettiğinizde servise başvurduğunuzda komple kontak setinin değişmesinin gerektiğini söyleyecektir. çok zahmetli bir işçiliği olduğu için işçilik ve kontak ücreti oldukça yüksek bedel oluyor.

Böyle bir durumla karşılaşırsanız firmamızda kontak değişimine ve motorun hiçbir yerini sökmenize gerek kalmadan özel cihazlarımız sayesinde kontaktan okumuş olduğumuz şifreleri CNC anahtar kesme makinasında işleyerek yeni anahtarınızı çok kısa bir sürede ve oldukça uygun fiyatlara yapabiliyoruz. Anahtarın tepe kısmındaki mıknatıslı bölümünde sıfırdan yapımını gerçekleştirebiliyoruz.

Honda motosiklet anahtar yapımı hakkında hazırlamış olduğumuz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Honda PCX Mıknatıslı kısım ne işe yarar?

Honda motosikletlerin bir kısmında kullanılan ve PCX motorlarda da kullanılan Mıknatıs güvenliğinin nasıl çalıştığı hakkında bilgi veriyim.

Honda PCX anahtarınızın mıknatıslı kısmı olmadan kopyalanırsa, anahtarın kontağa girmesini engellemek amaçlı yapılmış bir güvenlik sistemidir. Özel olarak dizilen bu mıknatıslar her motorda farklı olarak hazırlanmıştır, yani hiçbir anahtar başka bir motorun kapağını açamaz. Tabi bu özelliğinden dolayı anahtarın kopyalanması da normal motor anahtarlarına göre daha zordur.

Firmamızda Honda PCX anahtarın mıknatıslı kısmı dahil orjinali ile birebir aynı olarak yedekleme yapabiliyoruz. Yedek anahtarınızı yaptırırken muhakkak orjinali gibi yapıldığından emin olun.

Honda PCX Akıllı Anahtar (2017-2020)

2017 yılından sonra Honda PCX,  anahtar sisteminde köklü bir değişiklik yaparak anahtarsız çalışma özelliğine sahip akıllı anahtarları kullanmaya başladı. Smart Anahtar, Keyless Go Akıllı Anahtar ve farklı isimlerle telaffuz edilen bu sistemin çalışma sistemi tamamen araba anahtarlarında kullanılan son teknoloji sistem ile bire bir aynıdır.

Kendimde motor kullanıcı olarak severek kullandığım bir sistemdir.  Peki Honda PCX akıllı anahtar sistemi nasıl çalışıyor?

Yaklaşık olarak 1mt. kadar motorun yakınında bulunduğunuzda anahtarı ve anahtarın içindeki immobilizer sistemlerini algılayan sistem sayesinde güvenlik bilgilerini motora aktararak kontak butonuna bastığınızda kontak kilidini serbest bırakan bir sistemdir. Güvenlik seviyesi de oldukça yüksektir.

Bu anahtarların yedekleme işlemi firmamızda garantili olarak yapılmaktadır. Ayrıca anahtarlarınızın tamamını kaybetmiş olsanız da, servise gidip komple set değişimine gerek kalmadan, kaybolan anahtarların iptalini yapıp yeni bir güvenlik kodu ile birlikte anahtarlarınızı yapıp teslim edebiliyoruz.

Motorunuz ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 30dk içinde yeni anahtarınıza kavuşmuş olacaksınız. Bununla ilgili hazırlamış olduğumuz detaylı anlatım videomuzu yazımızın sonunda izlemenizi tavsiye ederim.

Honda PCX’in 2017 sonrası olan modellerde sıfır olarak alındığında 2 adet anahtar verilmektedir, Olası bir kayıp durumunda sorun yaşamamak için yedek bir anahtar yaptırıp bir kenarda bulunması büyük önem taşımaktadır.

Honda PCX Akıllı Anahtar (2021 sonrası)

Honda, motosikletlerinde güvenlik seviyesini arttırabilmek için sürekli anahtar değişikliği yapar. 2021 yeni kasa Pcx motosikletlerde de yeni dizaynı anahtar ile karşımıza çıktı.

Yenilikleri hızlı takip eden firmamız, gerekli cihazları ve lisanları satın alarak bu anahtarların yapımına başlamış bulunmaktayız. Türkiye’nin her ilinden bizlere ulaşıp anahtar ihtiyaçlarınız için destek alabilirsiniz.

Gerek yedek anahtar yapımı gerekse anahtarlarınızın tamamının kaybolması durumunda motor beyni set değişimine gerek kalmadan anahtarlarınızı sıfırdan yapabiliyoruz. Üstelik kaybolan anahtarlarınızı ve güvenlik kodlarını da PCX motorunuzun sisteminden iptal ederek %100 güvenliğini sağlamış oluyoruz.

Honda PCX Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Motor alınırken Honda PCX anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken,  Honda PCX anahtarın yenisini yaptırmak olacaktır.