Kia Sportage Akıllı Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Kia’nin SUV araçlarından olan Sportage modelinde 2010 yılından sonra kullanmış olduğu akıllı (Smart) anahtarlarında, anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği bulunmaktadır. Alanında uzaman olan firmamızda Kai Sportage Akıllı anahtar yapımı profesyonel olarak yapılmaktadır. Yazımızın devamında Kia Sportage Akıllı anahtar modelleri, fiyatları ve naıl yapıldıkları hakkında bilgiler vereceğiz.

Önemli Hatırlatma: Kia Sportage Akıllı anahtar yapılması için aracın olması şarttır.  İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte geldiğinizde sizlere hizmet verebiliriz.

Yazı Başlıkları

 • Kia Sportage Akıllı Anahtar ve Özellikleri
  • Anahtarımın Pili Bitti Aracımı Nasıl Çalıştıracağım?
  • Yaptırdığım Anahtarlar Aracımın Garantisini Etkiler mi?
 • Kia Sportage Akıllı Yedek Anahtar Yaptırma
 • Kia Sportage Akıllı Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma
 • Kia Sportage Akıllı Bütün Anahtarlar Kaybolursa
 • Kia Sportage Akıllı Yedek Anahtar Fiyatı (2022)
  • Kia Sportage Yedek Anahtar Fiyatı
 • Kia Sportage Akıllı Anahtar Tamiri
 • Kia Sportage Akıllı Anahtar Yapımı

Kia Sportage Akıllı Anahtar ve Özellikleri

Modern araçların vazgeçilmesi haline gelen Keyless Go (Anahtarsız giriş ve çalıştırma) özelliği Kia Sportage Akıllı araç donanımında 2010 yılından sonra kullanılmaya başladı. Akıllı Anahtar, Keyless Go, Keyless Entry, Smart Anahtar, farklı isimlerle anılan bu sistemi biraz daha detaylı olarak ele alalım.

Keyless Go anahtar modelinde aracın kapılarını kapatmak için anahtar cebinizde iken kapı kolundaki butona dokunduğunuzda kapı kolundaki sensör yakında olan anahtarı algılayarak kapılarınız kilitlenmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde kapıları açmak içinse kapı kolundaki butona dokunduğunuzda kapıların açıldığını göreceksiniz. Aracı çalıştırmak için ise direksiyonun sağ tarafında klasik anahtar sistemlerinde kontağın olması gerektiği yerde start butonu bulunur. Aracı çalıştırmak ve stop ettirmek için bu butona basmanız yeterli olacaktır.

Anahtarımın Pili Bitti Aracımı Nasıl Çalıştıracağım?

Tabi Kia Sporage akıllı anahtar sistemlerinin kolaylığı yanında bilmeniz gereken karmaşık durumları da vardır. Aslında anahtarın pili bitmeye yakın size araç ekranında pil zayıf ikazı verecektir, fakat bu ikazı dikkate almayıp aracı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz hiç olmayacak bir yerde pil tamamen bittiğinde araç  kapılarını açamayıp aracıda çalıştıramamanıza neden olacaktır. Neyse ki bu durum için acil durum çalıştırma özelliği vardır.

Kia Sportage Akıllı anahtarınızın pili bittiğinde aracın kapılarını açabilmeniz için mekanik anahtarınız ile kapı kolunun üzerindeki yuvaya sokup çevirerek kapısını açıyoruz. Aracı çalıştırmak için direksiyonun sağındaki start butonuna elinizle değil anahtarınızın tepe kısmı ile dikey olarak bastırdığınızda, Start butonu etrafında bulunan manyetik enerji üreten antenler sayesinde kumandanız enerji alıp çalışacaktır böylelikle aracını da çalışacaktır.

Yaptırdığım Anahtarlar Aracımın Garantisini Etkiler mi?

Yapmış olduğumuz Kia Sportage Akıllı anahtarlar kasko ve sigortada geçerli olduğu gibi aracınızın garantisini etkilemesi de söz konusu değildir. Yeni anahtarları araca kodlama yaparken aracın herhangi bir yerini sökmeden, lisanslı cihazlarımızla obd soketi üzerinden araca bağlantı kurarak kodlama yapıyoruz.

Önemli olan elinizdeki anahtarların araç sisteminde kayıtlı olması ve aracı çalıştırıyor  olmasıdır. Tabi Kia Sportage Akıllı için en önemli durum elinizdeki anahtar adeti ile araç sistemindeki anahtar sayısının aynı olmasıdır.

Kia Sportage Akıllı Yedek Anahtar Yaptırma

Kia Sportge akıllı anahtarınızın yedeği kaybolabilir yada farklı nedenler ile mevcut olmayabilir. Sigorta ve kaskoda sorun yaşamamak ver olmadık yerde kaybolan anahtarlarınız ile sıkıntıya girmemek için, yedek anahtarınızı mutlaka yaptırmanızı öneririz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Kia Sportage Akıllı anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Kia Sportage Akıllı anahtarın yenisini yaptırın.

Yıllardan beri Kia sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Kia Sportage Akıllı  2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Kia Sportage Akıllı anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Kia Sportage Akıllı anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kapı kilidini döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Kia Sportage Akıllı araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Kia Sportage Akıllı aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Kia Sportage Akıllı yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30-40 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kia Sportage Akıllı Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Kia Sportage Akıllı kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Kia Sportage Akıllı anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.