Opel Mokka Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

2012 yılından itibaren kullanımda olan Opel Mokka, anahtar yapısı olarak  Insigni ve Astra J ile birebir aynı yapıdadır. Opel Mokka anahtar yapımı için firmamızda profesyonel olarak hizmet verilmektedir. Daha önce çok kez yedeğini yapmış olduğumuz Opel Mokka anahtar yapımı hakkında merek ettiğiniz bütün sorularınızın cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Not: Opel Mokka yedek anahtar yaptırmak isteyen müşterilerimiz, araçları ile birlikte İstanbul Bahçelievler’deki işyerimize gelmeleri gerekir. Uzaktan anahtar yapımı mümkün olmadığı için bizi telefonla aramadan önce lütfen bunu dikkate alınız.

Yazı Başlıkları

 • Opel Mokka Yedek Anahtar Yaptırma
  • Opel Mokka Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma
 • Opel Mokka Bütün Anahtarlar Kaybolursa
 • Opel Mokka Yedek Anahtar Fiyatı (2022)
  • Opel Mokka Kumandalı Orijinal Anahtar Fiyatı
 • Opel Mokka Anahtar Tamiri
 • Opel Mokka Anahtar Kabı
  • Opel Mokka Kumanda Pil Değişimi
 • Opel Mokka Anahtar Yapımı Adem Usta

Opel Mokka Yedek Anahtar Yaptırma

Opel araçların diğer modellerinde olduğu gibi Mokka modelinde de ne yazık ki araç kullanıcılarını mağdur edecek olan tuşlardaki delinme problemleri yaşanmaktadır. Müşterilerimizden gelen şikayetler ve talepler üzerine yurt dışından özel olarak ithal etmiş olduğumuz anahtarlar ile sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz çok kaliteli anahtarlar yapabiliyoruz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Araç alınırken yedek anahtarın verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu verilen sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken şey, eski sahibi yedek anahtarlarınızı size verene kadar aracınızı güvenli bir muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden bloke ettirip Opel Mokka anahtarınızın yedeğini yaptırın.

Yıllardan beri Opel immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Opel Mokka yedek anahtar yapımı Sedan, hatchback ve bütün paketler dahil 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ,2017, 2017 model araçlar içinde yedek anahtar yapıyoruz.

Elinizde bir  yedek Opel Mokka anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Opel Mokka anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Opel Mokka için anahtar yapımı için İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize  geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekildedir:

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel Cnc anahtar kesim makinası ile Opel Opel Mokka orijinal anahtarınızın ölçüsüne göre sıfır hata ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak İmmobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz Opel Mokka aracın kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketinden araca bağlantı kurarak anahtarlarımızın kodlama işlemini yapıyoruz.
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptaline yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz. Böylelikle eski anahtar hafızası da sıfırlanmış oluyor.

Opel Mokka anahtarının yapımı yaklaşık olarak  25-30 dakika sürüyor. Aracınızı bize uzun süre bırakmanıza gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar bizler yeni anahtarınızı yapmış oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir. Kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Yurt dışından özel ithal ettiğimiz çok dayanıklı ve kaliteli Opel Mokka için uygun anahtar modellerimizi Sustalı anahtarlar adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Anahtarlarınızın kaskodan temini için, Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Opel Mokka Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Opel Mokka kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken işletme yorumlarımızı ve yapmış olduğumuz anahtar örneklerini YouTube kanalımız üzerinde görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini ve bu durumda ne yapabileceğini bize sordu. Bizde araç il işyerimize gelirseniz size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yeni bir kodlama yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Opel Mokka yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Opel Mokka anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Opel, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp yeni anahtarın kodlanması ve programlama yapılması gerekiyor.

Araç güvenliği için önemli bir dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Opel Mokka Bütün Anahtarlar Kaybolursa

Müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında ”Opel Mokka anahtarlarımı kaybettim ne yapmalıyım” sorusunu yönelttiklerinde, şayet araç İstanbul ise, ruhsat sahibi olduğunu öğrendiğimiz müşterimizin bulunduğu konuma kısa sürede ulaşarak. Gerekli ekipman ile donatılmış motorlu servisimizle aracın olduğu konumda (Otopark, alışveriş merkezi, sokakta vs.) anahtarlarını yapıp teslim edebiliyoruz. Yeni anahtarın yapım aşamaları şu şekilde oluyor:

 1. Opel Mokka aracın kapılarına özel maymuncuklar ve aletler sayesinde zarar vermeden açıyoruz.
 2. Mekanik anahtarı işleyebilmemiz için kapı kilidini yada kontak tüpü üzerinden yine özel aletlerimizle şifrelerini okuyup yanımızda bulunan CNC anahtar kesme makinası ile anahtar diş kesme işlemini yapıyoruz.
 3. Artık kontağını döndürebildiğimiz araca, lisanslı anahtar programlama cihazımız ile bağlanarak yeni anahtarların kodlama yapıp aracı çalışır hale getiriyoruz.
 4. Son olarak, kaybolan yada çalınan Opel Mokka aracın anahtarları aracın sisteminden silerek işlemi bitiriyoruz. Artık eski anahtarlar gelse de aracı çalıştıramaz.

Burada ki bizim farkımız, Opel Mokka aracın her hangi bir parçasını söküp götürmüyoruz. Bütün işlemleri aracın başında, sizlerin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapıp bitiriyoruz. Çekiciye bindirme yok, servisi günlerce bekleme yok. Çok kısa bir süre içinde yeni Opel Mokka anahtarlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.