Peugeot 508 Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

2011 yılından itibaren kullanımda olan Peugeot 508 araçların yedek anahtarları ve tamamen kayıptan anahtar yapımı için bütün Peugeot modellerinde olduğu gibi Peugeot 508 için de profesyonel hizmet vermekteyiz. Aşağıda sizin için hazırlamış olduğum videoda bu konunun detaylarına yer verdim. Yazımızın devamında Peugeot 508 anahtar yapımı hakkında detaylı bilgiler paylaştım.

Önemli Hatırlatma: Araç olmadan Peugeot 508 anahtar yedeğinin yapılması imkansızdır. İstanbul Bahçelievler’deki iş yerimize aracınız ile birlikte geldiğinizde sizlere hizmet verebiliriz.

Yazı Başlıkları

 • Peugeot 508 Anahtar Modelleri
  • Peugeot 508 Kontaklı Anahtarı (2011-2018)
  • Peugeot 508 Keyless Go (Smart) Anahtar (2013 Sonrası)
 • Peugeot 508 Yedek Anahtar Yaptırma
  • Peugeot 508 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma ve Çoğaltma
 • Peugeot 508 Sustalı Anahtar
 • Peugeot 508 Bütün Anahtarlar Kaybolursa
 • Peugeot 508 Yedek Anahtar Fiyatı (2022)
  • Peugeot 508 Sustalı Anahtar Fiyatları
 • Peugeot 508 Anahtar Tamiri
  • Peugeot 508 Kumanda Pil Değişimi
 • Peugeot 508 Anahtar Yapımı Adem Usta

Peugeot 508 Anahtar Modelleri

Peugeot 508’in 2 farklı türde anahtarı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi klasik kontak anahtarlı modeli anahtar kontağa takıp çevirerek açlışanıdır. Peugeot 301 anahtarı ile aynıdır. Diğer modeli ise anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip olan keyless anahtarıdır. Resimli olarak örneklerini paylaştığımız anahtarları sistemleri özellikleri ile yapıları itibari ile ele alalım.

Peugeot 508 Kontaklı Anahtarı (2011-2018)

Peugeot 508’nın 2011- ile 2018 yılları arasında kullanılan bu anahtar modelinde araç ile birlikte 2 adet kumandalı anahtar gelir. Bu anahtar modeli kotak sistemi olan araçlarda kullanılır. Yedek anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine yetkin cihazlar ile bağlantı kurarak kodlama yapılması gerekir. Anahtardan anahtara kopya yapma imkanı yoktur.

İmmobilizer sisteminde ID46 7936 transponder çip kullanılmıştır. Anahtarın sağlamlık yönüyle orta seviyededir. Orjinal modeli ve alternatif olarak getirtmiş olduğumuz daha şık ve daha sağlam anahtar modelleri ile yedek yapabiliyoruz. Yedek anahtar yapım süresi ortalama 25dk’dır. Yapılan anahtarlar kasko yada sigortayı etkilemeyecektir. Bunun için servisi günlerce beklemenize gerek kalmadan yeni anahtarınza 25 dakikada kavuşabilirsiniz.

Peugeot 508 Keyless Go (Smart) Anahtar (2013 Sonrası)

Peugeot 508 araçlarında donanıma bağlı olarak artık  Keyless Go (Smart) anahtar kullanılmıştır. Araca yaklaştığınızı algılayan sistem sayesinde kapı koluna dokunduğunuz anda kapınız açılır. Aracı çalıştırmak için ise start butonuna basmanız yeterli olacaktır. Anahtarınızın pili bittiğinde kumandanın içindeki mekanik anahtar ile kapı kulpunun anahtar yuvası üzerindeki plastik kapağı kaldırıp altındaki anahtar yuvasından anahtarı sokarak kapıları açabilirsiniz. Aracı çalıştırmak içinse Direksiyonun sol tarıfına anahtarı yerleştirdiğinizde yine aracı çalıştırmanıza olanak sağlayacaktır.

Bu anahtar modeli için firmamızda yedek ve tamamen kayıptan anahtar yapımı hizmeti verilmektedir. Aracınız ile birlikte iş yerimize geldiğinizde ortalama 30 dakika gibi bir sürede yeni anahtarlarınıza kavuşmuş olacaksınız.

Peugeot 508 Yedek Anahtar Yaptırma

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken Peugeot 508 anahtar yedeğinin verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek Peugeot 508 anahtarın yenisini yaptırın.

Yıllardan beri Peugeot sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Peugeot  2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ,2020, 2021 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Peugeot 508 anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Peki yedek anahtar yapımım aşamaları nasıl gerçekleşiyor?

 • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Peugeot 508 anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
 • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Peugeot 508 araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
 • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Peugeot 508 aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Peugeot 508 yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtar yaptırma hakkında merak ettikleriniz bulabileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Peugeot 508 Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma ve Çoğaltma

Peugeot 508 kontak anahtarı kopyalama ve çoğaltma hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki yazılarımız ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterilerimiz, Aracının yedek anahtarın kaybettiğini yada ikinci el aldığı aracın yedek anahtarlarının olmadığını, yeni bir anahtara ihtiyacı olduğunu bize ilettiğinde, gerekli bilgileri aktardıktan sonra iş yerimize davet ediyoruz. Nitekim iş yerimize gelen müşterilerimize çok kısa bir sürede yeni Peugeot 508 anahtarlarına kavuşturmuş oluyoruz.