Volkswagen Scirocco Anahtar Yapımı | Yedek Kopyalama

Volkswagen’in 2009 yılından beri kullanımda olduğu spor araçlarından olan Scirocco modeli için yedek anahtar yapımı ve sizlerden gelen merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu makalemizi ele aldık. Yazımızı devamında Volkswagen Scirocco anahtar yapımı, maliyetleri, nasıl yapıldığı ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Scirocco Yedek Anahtar Yaptırma

Daha öncede çok fazla kez Volkswagen Scirocco yedek anahtar yapma imkanımız oldu. Yapmış olduğumuz Volkswagen Scirocco anahtarlarının tamamında açma, kapama, bagaj tuşu fonksiyonlarının yanı sıra cam kaldırma ve indirme fonksiyonları eksiksiz olarak çalışmaktadır. Kullanmış olduğumuz immobilzer çipler orjinaldir ve sizleri kesinlikle yolda bırakmaz.

İkinci el araç alan kişiler genellikle yedek anahtar sorunu ile karşı karşıya kalır. Araç alınırken yedek anahtarın verileceğine dair sözler verilse de, ne yazık ki bu sözler genellikle yerine getirilmez. Yapmanız gereken, eski sahibi Volkswagen Scirocco aracın yedek anahtarını size verene kadar aracınızı güvenli bir yerde muhafaza edin. Şayet yedek anahtar elinize ulaşmaz ise zaman kaybetmeden verilmeyen anahtarı aracın sisteminden sildirerek yenisini yaptırın.

Yıllardan beri Volkswagen immobilizer sitemleri dahil olmak üzere, anahtar programlama cihazları ve yazılımlarına ciddi yatırımlar yaptık. Son teknoloji cihazlar ve programlar ile Volkswagen Scirocco yedek anahtar yapımı Confort, Easy, Exclusive ve bütün donanımlar dahil 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 model araçlar içinde yedek anahtar yapabiliyoruz.

Elinizde bir yedek anahtarınız varsa, yada hiç anahtarınız yoksa da size yardımcı olabiliriz. Belki bir uzaktan kumandalı anahtara ihtiyacınız var, belki de kumandasız daha ucuz bir anahtar. Orijinal ve yan sanayi bütün Volkswagen Scirocco anahtar modelleri elimizde her zaman mevcuttur. Anahtar yapımı için iş yerimize geldiğinizde yapacağımız işlemleri şu şekilde oluyor:

  • Öncelikle mekanik anahtarınızı kesiyoruz: Profesyonel CNC anahtar kesim makinası ile orijinal Volkswagen Scirocco anahtarınızdan almış olduğumuz ölçü ile yeni anahtarın diş kesme işlemini yapıyoruz.
  • İkinci olarak Immobilizer kodlaması yapılıyor: Yeni anahtar ile kontağını döndürdüğümüz aracın, kumanda ve anahtarının çalışabilmesi için lisanslı anahtar programlama cihazlarım ile OBD soketi üzerinden Volkswagen Scirocco araca bağlantı kurarak immobilizer kodlama işlemini gerçekleştiriyoruz..
  • Son olarak kayıp anahtarların silinmesi: Aracı aldığınızda size verilmeyen fakat Volkswagen Scirocco aracın sisteminde kayıtlı olan anahtarın iptalini yaparak, sistemden devre dışı bırakıyoruz ve işlemleri bitirmiş oluyoruz.

Volkswagen Scirocco yedek anahtar yapımı yaklaşık olarak  25-30 dakika sürüyor. Aracınızı bize bırakıp gitmenize gerek kalmadan siz çayınızı içene kadar işleminiz bitmiş oluyor. Yaptığımız anahtarlar garantilidir, kasko ve sigortada kesinlikle sorun yaratmaz. Kaybolan anahtarlarınız araç sisteminden silindiği için, kayıp anahtarınız sizin için artık bir risk olmayacaktır.

Kaskodan anahtarlarınızı yaptırmak isterseniz Kaskodan anahtar yaptırmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Volkswagen Scirocco Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Volkswagen Scirocco kontak anahtarı kopyalama hakkında internet üzerinden araştırma yaparken web sayfamızdaki ve YouTube kanalımız üzerinden yapmış olduğumuz anahtar örneklerini görünce bize ulaşan müşterimiz, ikinci el araç aldığını ve yedek anahtarın eski sahibi tarafından söz verilmesine rağmen kendisine verilmediğini söyledi. Bizde araç il işyerimize gelmeniz durumuna size verilmeyen anahtarı araç sisteminden silip yenisini yapabileceğimizi söyledik. Nitekim iş yerimize gelen müşterimize kısa sürede yeni anahtarlarına kavuşturmuş olduk.

Volkswagen Scirocco yedek anahtar kopyalama işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için yetkili servisler 15-20 gün süre verirken biz 25-30dk içinde anahtarlarınızı yapıp teslim ediyoruz. Ayrıca bunun için servislere ödeyeceğiniz fazla paranın yerine 3 te 1 fiyatına yapıyoruz. Yaptığımız anahtarların sizleri yolda bırakmayacağına garanti edebiliriz.

İstanbul’da olmayan fakat bize anahtar göndererek Volkswagen Scirocco anahtarı kopyalatmak ve çoğalta yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bilgi veriyim. Volkswagen, anahtarlarında kullanmış olduğu yüksek güvenlik sebebi ile anahtardan anahtara kopya yapmak imkansızdır. Yeni bir anahtar yapılabilmesi için aracın sistemine cihazlar ile bağlanıp kodlanması ve programlama yapılması gerekir.

Araç güvenliği için dönüm noktası olan immobilizer sistemini anlatan yazımıza göz atmalısınız.

Volkswagen Scirocco Alternatif Anahtar Modelleri

Genellikle genç araç kullanıcılarının tercih ettiği Scirocco araçlarında anahtar modelinin klasik Volkswagen aanhtar yapısında olması araç kullanıcılarını pek memnun etmemektedir. Yur dışından özel olarak ithal etmiş olduğunuz çok dayanıklı ve şık modellerimizle müşreilerimizin isteklerini karşılamaktayız.